מגזין הכתבות של ישראל
חיפוש

איך לשמור על הרכב מפריצות: טיפים

פריצת רכב

אחת ממכות המדינה הקשות ביותר היא פריצת מכוניות וגנבת רכבים. אם אנחנו רוצים להגן על הרכב שלנו מפני פריצה אנחנו חייבים להתקין בו אמצעי הגנה כמו קודן או אזעקה נגד גניבות. יש הרבה סיבות שבגללן גונבים הרבה כלי רכב בישראל. אחת הסיבות היא גניבה מסיבית של רכבים מישראל לשטחי הרשות הפלשתינאית – שם מפרקים את הרכבים ומוכרים את חלקי החילוף שלהם.

מה אנחנו יכולים לעשות בשביל למנוע מפורצים לגנוב את הרכב שלנו?

אם אנחנו רוצים למנוע מפורצים לגנוב את הרכב שלנו, בדבר הראשון והכי חשוב שאנחנו צריכים לעשות זה התקנת קודן לרכב. רכב שיש בו קודן הוא רכב שקשה יותר לגנוב אותו. בעת התקנת הקודן ברכב שלנו חשוב שנשים לב שאנחנו לא משאירים את הסיסמה של הקודן בתוך הרכב או נותנים אותה לאנשים שונים – כי הם יוכלו להעביר את הסיסמה לאנשים אחרים שיכולים בתורם לגנוב את הרכב שלנו.

האם כדאי לשכפל עוד זוג מפתחות לרכב?

באופן כללי מומלץ לא לשכפל עוד זוג מפתחות לרכב – כי אז זה עוד זוג מפתחות שיכולים לגנוב לנו. אם החלטנו שאנחנו כן רוצים לשכפל את מפתחות הרכב שלנו חשוב שנעשה זאת במקום אמין שלא יגנוב מאתנו את הרכב. גניבת רכב היא פשע רציני שיכול להזיק מאוד לתחושת הביטחון האישית שלנו ולניהול שגרת החיים הרגילה שלנו. אם אנחנו מוצאים את עצמנו במצב שבו גנבו לנו את הרכב חשוב מאוד לא להיכנס ללחץ וישר להפעיל את הביטוח שלנו. יש ביטוחי רכב (תלוי בפוליסה האישית שלנו) שיספקו לנו רכב חלופי עד שנקנה כלי רכב חדש בעוד ביטוחים אחרים יפצו אותנו בדרכים אחרות.

מה עלינו לעשות אם גנבו לנו את הרכב?

אם גנבו לנו את הרכב הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות זה להגיש תלונה במשטרה על כך. לאחר מכן חשוב שנודיע לחברת הביטוח שלנו שהרכב שלנו נגנב. לאחר מכן, כדאי לנו להחליף את כל המנעולים בבית שלנו ולוודא שהבית שלנו מאובטח באופן הרמטי וטוב יותר. ככל שנאבטח טוב יותר את הרכב שלנו כך יהיו פחות סיכויים שיגנבו לנו אותו ונוכל להרגיש הרבה יותר בטוחים בבית שלנו.

בסופו של דבר, גניבת רכבים כנראה לא תעלם ממרקם החיים שלנו. אנחנו לא יכולים להבטיח במאה אחוז שלא יגנבו לנו את הרכב – אבל אנחנו כן יכולים לנסות להפוך את הרכב שלנו ואת הבית שלנו לחללים בטוחים יותר. אבטחת הבית שלנו תאפשר לנו לשפר את איכות החיים שלנו כך שנרגיש הרבה יותר בטוחים ולא נחוש חרדה או לחץ. חרדה או לחץ בעצימות גבוה יכולים לפגוע בבריאות הפיזית והרגשית שלנו – ככל שנפחית יותר את גורמי הלחץ בחיים שלנו, כך יהיה לנו טוב יותר.

עוד בנושא כללי
ציוד לגני ילדים
עיצוב גן ילדים: איך לבחור ציוד שמזמין חקר ולמידה

במאמר זה נתמקד בבחירה ושילוב ציוד חינוכי בגני ילדים, המזמין חקר ולמידה. נדגיש את השפעת הסביבה הפיזית על התפתחות הילדים ונסקור ציוד שתומך בפיתוח מוטורי, קוגניטיבי, וחברתי. המאמר מציע דרכים להטמעת הציוד בשגרה היומית, כדי ליצור סביבת למידה מעשירה ומלאת ידע.

קרא עוד »
עיצוב חדר אמבטיה
עיצוב חדר האמבטיה – איך תיצרו חדר אמבטיה מעוצב ופרקטי

עיצוב חדר אמבטיה: מדריך פרקטי ליצירת חלל מושלם
הכירו את הסודות של עיצוב חדר אמבטיה אידיאלי – מבחירת סגנונות עיצוב, דרך תכנון מרחב, חומרים וגוונים, ועד לאביזרי עיצוב. קבלו טיפים ליצירת חדר אמבטיה יפהפה ופונקציונלי שמשדרג את הבית ואת איכות החיים.

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש