מגזין הכתבות של ישראל

5 המנכ"לים הישראלים המצליחים בארה"ב

CEOs

כל ההליך הכרוך בהקמת חברה בארצות הברית וחו"ל באופן כללי כרוך בהרבה מאוד מאמצים פיזיים וחוקיים.

כל ההליך הזה של הקמת החברה דורשת התייחסות לחקיקה הפנימית המקומית של כל מדינה באשר היא כאשר יש להתייחס כמובן לחובות ולזכויות של החברה אותה מבקשים להקים. יש הבדלים בין מדינה למדינה וכל חברה אותה רוצים להקים תצטרך להיות כפופה לחוקים של המדינה בה מקימים אותה.

בגלל שזה עשוי להיות כל כך מורכב וכל כך מסובך, חשוב לתת את הדעת על בחירה ברואה חשבון או עורך דין שאר אלו יסייעו למקימי החברה לעשות את כל התהליכים בצורה הכי נכונה והכי חוקית.

ישראלים שכבר הצליחו…

ישנה רשימה ארוכה של ישראלים לשעבר, כאלו שבילו וחיו חלק משמעותי מהחיים שלהם בישראל או שהם קשורים לישראל בקשר או זיקה כלשהם, אשר אלו מופיעים במקומות גבוהים ברשימת עשירי "פורבס" מדובר ב – 

  1. שלדון אדלסון, 
  2. חיים סבן,  
  3. פויו זבלודוביץ' 
  4. אחותו של פויו זבלודוביץ' – רבקה בלדגרין (סולתם).
  5. במקום הראשון ברשימה לשנת 2019 ניצבת מרים אדלסון. 
  6. הקמת חברה בארה״ב – איך זה עובד?

הקמת חברה בארץ או בעולם – למה זה כדאי?

באופן כללי כל הנושא הזה של הקמת חברה ובייחוד  הקמת חברה בארה"ב הוא למעשה אחד ממנועי הצמיחה הכי משמעותיים שיש לנו היום העולם המודרני אשר בו אנו חיים.

ראשית הדרך למעשה היא כבר במאה ה – 17 כאשר בשנים אלו היה צורך לעודד אנשי עסקים או יזמים כדי שיקפצו למים, ייקחו על עצמם סיכונים ויתחילו להניע את הכלכלה קדימה.

למעשה עמוד התווך של חברות ובייחוד חברת המוקמות בחו"ל אלו הם הקמה וייצור של כיסי עושר נפרדים עבור החברה ועבור בעליה. החברה שהיא גוף משפטי עומדת בפני עצמה במקום נפרד מהמייסדים שלה.

כך שבעל החברה לא יהיה אחראי באופן אישי לחובות של החברה כאשר אם יקרה והיא לא תצליח לעמוד בתשלומים לנושים שלה, הרי שבסייגים מסוימים, הבעיה הזו לא תהיה של החברה.

כאשר החברה כן מצליחה ויש לה רווחים הרי שבעלי החברה יקצרו את הפירות.

מעבר לכך חשוב לציין כי גם הלקוחות וגם ספקי החברה יתקשרו מבחינה חוזית רק מול החברה בלי שתהיה להם אפשרות להיפרע מבעל המניות באופן אישי גם אם החברה תהפוך להיות חדלת פירעון.

חשוב תמיד לפנות ולהיוועץ באנשי מקצוע בתחום כדי ליהנות משירות מקצועי עפ"י דרישות החוק.

עוד בנושא כללי
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר