מגזין הכתבות של ישראל
חיפוש

סתימה בכיור: מה לעשות?

סתימה בכיור

אחד הדברים הכי מעצבנים שיכולים לקרות לנו בבית זה סתימה בכיור המטבח. כאשר יש מצב של סתימה בכיור המטבח שלנו אנחנו יכולים לנסות תחילה לפתוח אותה לבד. ניתן לפתוח סתימות בעזרת חומרי ניקיון מיוחדים – אם זה לא עובד עלינו לקרוא לאינסטלטור מומחה שיסייע לנו. ברוב המקרים הסיבה לסתימה בכיור תהיה שאריות של אוכל שירדו לביוב וסתמו את הצנרת בזמן ששטפנו כלים. חשוב מאוד לוודא שתהליך שטיפת הכלים שלנו הוא נקי ושהוא לא גורם לנזק לצנרת או לכיור בבית שלנו. 

מה יכולות להיות הסיבות לסתימה בכיור?

יכולות להיות הרבה סיבות לסתימות בכיור:

  • סתימה בגלל שאריות מזון
  • סתימה בגלל כלים שירדו לביוב
  • סתימה בגלל הצטברות של לכלוך בביוב
  • צנרת ישנה במטבח

כאשר אנחנו רואים שיש סתימה בכיור המטבח שלנו כדאי לנו לא להזניח זאת. לרוב כאשר קורית פעם אחת סתימה זה עלול לחזור על עצמו עוד מספר פעמים נוספות. השקעה באיכות הצנרת שיש במטבח שלנו ובניקיון שלה תאפשר לנו למנוע ברוב המקרים חזרה של הסתימה פעם נוספת. אם קורה מצב בו יש הישנות חוזרת ונשנית של סתימות בכיור המטבח שלנו עלינו לשקול שיפוץ נרחב של הצנרת במטבח שלנו. 

איך אינסטלטור יסייע לנו בפתיחה של סתימה בכיור?

אינסטלטור מקצועי יכול לסייע לנו מאוד בפתיחה של סתימה בכיור. כאשר יש סתימה בכיור שלנו פנייה לאיש מקצוע כמו אינסטלטור היא הדבר הטבעי והנכון ביותר לעשות. בעת הקריאה לאיש המקצוע אנחנו צריכים להסביר לו מה הבעיה שלנו. לרוב האינסטלטור יגיע ויפתח את הסתימה גם בצנרת שמובילה מהכיור לביוב וגם בביוב עצמו – אם היא עמוקה יותר.

איך אנחנו יכולים למנוע הישנות של סתימה בכיור?

אם אנחנו רוצים למנוע מצב של הישנות הסתימה בכיור שלנו הדבר הכי חשוב שאנחנו יכולים לעשות זה להקפיד לנקות את הכלים שאנחנו שוטפים כך שלא יגיעו שאריות מזון או לכלוך לביוב או לצנרת. כאשר שאריות מזון ולכלוך מצטברים בצנרת נוצר פקק בו המים לא יכולים להמשיך לרדת למטה לביוב ואז למעשה נוצרת סתימה. לא משנה כמה פעמים נפתח מחדש את הסתימה – אם לא נמנע "מפקק" זה לקרות שוב מהר מאוד תהיה לנו סתימה נוספת.

בסופו של דבר, חשוב מאוד שנדע איך לטפל בתחזוקת הבית שלנו ונדע איך לפתוח לבד סתימות. ככל שנדע יותר טוב איך לבצע עבודות תחזוקה בבית שלנו כך מצב הבית שלנו יהיה נקי ומטופח יותר ויהיה לנו נעים יותר לגור בו. כאשר אנחנו מרגישים שקשה לנו לבצע את עבודות התחזוקה כמו פתיחת סתימות או הצפות לבד – אין לנו ברירה אלא להזמין אנשי מקצוע שיסייעו לנו. איש המקצוע הכי מתאים לפתיחה של סתימות בכיור הוא אינסטלטור מומחה.

המאמר בשיתוף https://www.igl-plumber.co.il/

עוד בנושא כללי
ציוד לגני ילדים
עיצוב גן ילדים: איך לבחור ציוד שמזמין חקר ולמידה

במאמר זה נתמקד בבחירה ושילוב ציוד חינוכי בגני ילדים, המזמין חקר ולמידה. נדגיש את השפעת הסביבה הפיזית על התפתחות הילדים ונסקור ציוד שתומך בפיתוח מוטורי, קוגניטיבי, וחברתי. המאמר מציע דרכים להטמעת הציוד בשגרה היומית, כדי ליצור סביבת למידה מעשירה ומלאת ידע.

קרא עוד »
עיצוב חדר אמבטיה
עיצוב חדר האמבטיה – איך תיצרו חדר אמבטיה מעוצב ופרקטי

עיצוב חדר אמבטיה: מדריך פרקטי ליצירת חלל מושלם
הכירו את הסודות של עיצוב חדר אמבטיה אידיאלי – מבחירת סגנונות עיצוב, דרך תכנון מרחב, חומרים וגוונים, ועד לאביזרי עיצוב. קבלו טיפים ליצירת חדר אמבטיה יפהפה ופונקציונלי שמשדרג את הבית ואת איכות החיים.

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש