לימודי תקשורת – כל מה שרציתם לדעת

Communication Studies

תמיד חלמתם להיות שדרני רדיו? תמיד רציתם להיות מגישי חדשות במהדורה המרכזית? הדרך להגשים את החלומות הללו מתחילה בלימודי תקשורת. לאחר לימודי תקשורת תוכלו להיות חלק מתעשיית הבידור, תעשיית האקטואליה ותעשיית העיתונות. בשנים האחרונות לימודי התקשורת הופכים להיות יותר ויותר מבוקשים וזאת בשל התפתחות תעשיית הבידור והטלוויזיה וצמיחתן של הרשתות החברתיות וערוצי התקשורת השנים.

במאמר זה ריכזנו עבורכם מידע אשר יוכל לעזור לכם בהחלטה האם לימודי תקשורת מתאימים לכם.

אילו נושאים נלמדים בלימודי תקשורת?

לימודי תקשורת הם לימודים אשר כוללים בתוכם נושאי לימוד וקורסים רבים ומגוונים ביניהם: יסודות החשיבה החברתית והמדינית, תעמולה, התקשורת בעולם הערבי, הכרת מוסדות התקשורת, כתיבה ועריכה עיתונאית, עריכת חדשות, דיני תקשורת, פסיכולוגיה חברתית, תעמולה, יסודות החשיבה ההומניסטית ועוד.

במהלך תוכנית הלימודים בלימודי תקשורת הסטודנטים ילמדו כיצד להבין ולנתח תהליכי תקשורת בארץ ובעולם. כמו כן, הסטודנטים יעברו התמחויות בתחומים שונים כגון: הגשת תוכניות טלוויזיה, כתיבה עיתונאית, הגשת תוכניות רדיו ועוד. 

מהם תנאי הקבלה ללימודי תקשורת?

בדרך כלל כדי להתקבל ללימודי תקשורת נדרשת תעודת בגרות מלאה ופסיכומטרי בעל ציונים של 525-580. במוסדות לימוד מסוימים ניתן לגשת למכינה קדם אקדמית אשר מכשירה סטודנטים שלא עומדים בתנאי הקבלה ונותנת להם את האפשרות להתחיל את הלימודים כמו שאר הסטודנטים.

כמה זמן נמשכים לימודי תקשורת?

לימודי תקשורת לתואר ראשון נמשכים כ-3 שנות לימוד. הסטודנטים אשר עמדו בכל המטלות יקבלו תואר ראשון בתקשורת ממוסד הלימודים בו הם למדו.

מהם היתרונות בלימודי תקשורת?

ענף התקשורת הינו ענף בעל יתרונות רבים. היתרון העיקרי בענף זה הוא שענף התקשורת רחב ודינאמי מאוד. בשל התחומים הרבים אשר ענף התקשורת כולל בתוכו כל אדם יכול למצוא תחום אליו הוא יותר מתחבר. יתרון נוסף ומשמעותי הוא הצורך בכוח עבודה בענף התקשורת – קיימות חברות רבות אשר עוסקות בענף התקשורת והצורך בכוח אדם הוא תמידי. נוסף על כך, לימודי התקשורת הם לימודים מעניינים מאוד וכוללים בתוכם נושאים אשר יכולים להועיל לנו בחיי היום יום שלנו.

במה ניתן לעסוק לאחר סיום הלימודים?

לאחר סיום הלימודים בוגרי התואר יוכלו לעסוק בעולם התקשורת הכתובה והמשודרת ברדיו ובטלוויזיה. כמו כן, בוגרי התואר יכולים להשתלב בהפקות טלוויזיוניות בתור צלמים, תחקירנים, עורכים ועוד. 

ישנם סטודנטים אשר מוצאים מקומות עבודה הקשורים לענף כבר במהלך הלימודים, כך הם מתנסים בעבודה עם שכר וצוברים ניסיון עוד לפני סיום התואר.

עוד בנושא לימודים בישראל
אינסטגרם
מהו קידום באינסטגרם

אינסטגרם היא פלטפורמת מדיה חברתית שבה משתמשים יכולים לשתף תוכן ויזואלי באופן חזותי וכך לייצר קמפיינים בתחומים שונים- כל הפרטים על קידום באינסטגרם בכתבה הבאה.

קרא עוד »
אינסטגרם
מהו קידום באינסטגרם

אינסטגרם היא פלטפורמת מדיה חברתית שבה משתמשים יכולים לשתף תוכן ויזואלי באופן חזותי וכך לייצר קמפיינים בתחומים שונים- כל הפרטים על קידום באינסטגרם בכתבה הבאה.

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר