מגזין הכתבות של ישראל
חיפוש

לימוד הנדסאי או לימודי הנדסה? במה כדאי לבחור

לימודי הנדסה

הבחירה בין לימודי הנדסאי ללימודי מהנדס היא החלטה פרטנית של כל אדם וזאת בהתאם לתובנות אישיות ולרצונות שלו.

ההבדל בין מהנדס להנדסאי 

קיימים כמה הבדלים מהותיים בין שתי האפשרויות הללו:

  • זמן הלימודים של הנדסאים הוא כשנתיים לעומת זמן הלימודים של מהנדסים הוא כארבע שנים ולעיתים אף יותר מכך. 
  • כאשר לומדים באחת הקטגוריות של לימודי הנדסאי, אפשר כבר לאחר שנתיים להתחיל לעבוד הן כשכיר או כעצמאי. לכן זו אופציה אשר מתאימה לאנשים אשר מצד אחד מעוניינים ללמוד מקצוע מסוים ומצד שני הם צריכים את ההכנסה מהעבודה מוקדם ככל האפשר. 
  • לימודים של הנדסאים אינם קלים, יש להקדיש לכך הרבה מאד שעות לימוד הן במכללה והן בבית. עם זאת הלימודים של מהנדס הם הרבה יותר קשים והסטודנט נדרש להקדיש לכך הרבה יותר שעות לימוד.
  • במהלך הלימודים יש סטודנטים שעובדים בעבודות שונות ויש כאלו שעומס הלימודים אינו מאפשר להם זאת. זהו נתון חשוב עבור מי שצריך להתפרנס במהלך הלימודים כדי לממן שכר דירה ועלויות בסיסיות נוספות. 
  • בלימודי הנדסאי יש מגוון גדול מאד של תחומי לימוד כמו לדוגמה חשמל, אנרגיה, אדריכלות פנים, אדריכלות נוף, רכב, מחשוב, הנדסה אזרחית, עיצוב ומדיה ועוד. בקטגוריה זו נפתחים כמעט בכל שנה תחומי עניין חדשים ולכן ההיצע הוא נרחב ביותר. זו הסיבה שסטודנטים רבים מעדיפים ללמוד תחומים ייחודיים וחדשניים אשר קיימים רק בלימודי הנדסאי. לעומת זאת בלימודי הנדסה, קיימות רק כמה קטגוריות מרכזיות כמו מהנדס ייצור, חשמל ואלקטרוניקה, מחשוב ועוד. 
  • לימודי הנדסאי נלמדים בעיקר במכללות אשר מעניקות לסטודנטים את כל המעטפת ללימודים ברמה גבוהה. לימודי מהנדס נלמדים בעיקר באוניברסיטאות ובטכניון וגם בהן הלימודים הם ברמה גבוהה מאד. 

עבודה בתום הלימודים עבור הנדסאי 

מי שסיים לימודי הנדסאי בכל תחום שהוא בחר והצליח בו, יכול למצוא בדרך כלל די בקלות עבודה בנישה הזו. השוק זקוק להנדסאים בכל הרבדים ולכן רבים מהם נקלטים די מהר בשוק העבודה. קיימת גם אפשרות לעבוד כעצמאי, לרכוש עם הזמן לקוחות ולהעניק להם שירות בתחום ההתמחות כמו מחשוב, מדיה, הנדסה אזרחית ועוד. 

מי שעוסק לדוגמה בהנדסה אזרחית יכול עם הזמן להיות מפקח בנייה שזהו תפקיד מרתק הכולל עיסוק בהרבה מאד תחומים של ענף הבנייה. 

עבודה בתום הלימודים עבור מהנדס

גם מהנדסים הוא מקצוע מאד נדרש ולכן רבים מהם מתחילים לעבוד במשרה חלקית כבר באמצע הלימודים ולאחר שהם מסיימים את הלימודים, עוברים למשרה מלאה. חברות היי טק וסטארט אפ זקוקות למהנדסים רבים ולכן יש לבוגרים הרבה הזדמנויות. גם המהנדסים יכולים לעבוד כעצמאים והם עוסקים בתחום שאותו הם למדו. חלק מהם ממשיכים בלימודים אקדמאיים ונושא העבודה כשכיר או כעצמאי נדחה בכמה שנים. 

עוד בנושא לימודים בישראל
animation
לימודי אנימציה

אנימציה היא תחום שובה לב המתפתח במהירות. עם הביקוש הגובר לאנימציה איכותית בתעשיות שונות, מכללות לאנימציה הפכו לבחירה פופולרית עבור אנשים המעוניינים לבנות קריירה בתחום

קרא עוד »
יועץ מס או מנהל חשבונות?

במידה ואתם מתלבטים האם להירשם לקורס ייעוץ מס או לקורס הנהלת חשבונות, הכתבה שלנו היא בדיוק בשבילכם. הכתבה בשיתוף עם אתר מכללת השכל המציעה מגוון

קרא עוד »
סמינריון
מהו סמינריון?

בחלק מהתארים, יש דרישה מהסטודנטים להגיש עבודת סמינריון. זוהי עבודה שמוגשת לקראת סיום התואר. מדובר על עבודה משמעותית וגדולה. אורך עבודת הסמינריון משתנה ממקצוע למקצוע.

קרא עוד »
כתיבה אקדמיית
טיפים לכתיבת עבודה אקדמית

כל סטודנט במהלך לימודיו, יידרש להגיש עבודה אקדמית. מדובר על אחת המטלות הפופולאריות ביותר במוסדות להשכלה גבוהה כמו אוניברסיטאות ומכללות. המטרה היא להעביר מידע על

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש