מגזין הכתבות של ישראל

שמירה על עיצוב השיער למרות הלחות

עיצוב השיער

עיצוב השיער 

השיער הוא נושא חשוב ביותר לכל אישה ולכן לאורך הקיץ והימים החמים היא מבצעת כמה פעולות כדי למנוע מצב שבו השיער שלה הופך לנפוח ולכן אינו מסודר, עף לכל עבר ולעיתים אף מביך את האישה. יש כמה דרכים להתמודד עם המצבים הטבעיים האלו בקיץ והם כוללים את התספורת ואת עיצוב השיער וגם את התכשירים הקוסמטיים שמותאמים לשיער והם מסייעים מאד בימים שבהם הלחות גוברת. 

בתחילת הקיץ כל אישה בוחנת שתי אפשרויות, האחת היא להסתפר בתספורת שמתאימה למצבים הללו על פי המלצתו של הספר, וכך האופציה של עיצוב השיער תחמיא לה. לדרך בה מעוצב השיער יש חלק מהותי בהתמודדות עם החום והלחות. האפשרות השנייה היא בימים הללו לא ללכת כשהשיער פזור אלא לתפוס אותו באמצעות קוקייה או לקלוע צמה. בדרך זו כל השיער הוא אסוף ולכן אינו הופך להיות נפוח. קיימת חשיבות לבצע שינויים במראה השיער על פי סוגו, אם מדובר בשיער שומני, רגיל או יבש והספר של מספרה באילת עשוי לתת את הפתרון המקצועי ביותר על ידי הכוונה לתכשירים המתאימים ביותר לכל אישה.

שמירה על עיצוב השיער 

כדי לשמור על עיצוב השיער יש לרכוש מסיכת שיער איכותית שיש בה לחות. הימצאותה של הלחות בשיער תמנע את המצבים של חשמל סטטי בשיער וכך לא יוצר מצב שהשיער נפוח וקשה לסדר אותו במיוחד אם הוא פזור. 

גם כמות המים בגוף היא גורם דומיננטי במאבק עם הלחות באוויר ולכן קיימת חשיבות רבה לשתות 3-2 ליטר של מים ביום ולהקפיד על אכילה של מזון שיש בו נוזלים כמו ירקות ופירות.

טיפול בשיער 

יש לבצע ניקוי וטיפוח של השיער בכמה שלבים כדי להגיע לתוצאות האופטימליות של עיצוב השיער:

  • שימוש בשמפו תוך עיסוי החומר לקרקפת כדי ליצור ניקיון מושלם.
  • הסרת השמפו באמצעות מים חמים.
  • מריחה רוחבית של מסכה איכותית לשיער והשארת החומר על הקרקפת כמה דקות.
  • הסרה של המסכה באמצעות מים קרים. 
  • ניגוב של כל קבוצות השיער באמצעות המגבת כדי לנגב את כל הרטיבות.
  • למרוח על השיער סרום מעולה,קרם לחות או סיליקון אשר מותאמים לשיער.
  • מהלכים אלו יפחיתו את הסיכוי להיווצרותו של שיער נפוח. 

רחצה בבריכת השחייה ובים

מלבד הלחות יש כמה גורמים נוספים אשר משפיעים על נראות השיער בקיץ. השהייה לעיתים תכופות במי בריכת השחייה שיש בהם מלח או כלור או לחלופין בים שגם בו יש מלחים, פוגעים בחיוניות של השיער ולכן על כל אישה לבצע את מהלך הטיפוח של השיער בכל יום לאחר שהיא חוזרת מהבילוי בים או בבריכת השחייה. בדרך זו היא תצליח לשמור על עיצוב השיער. 

מעבר לכך גם לשמש היוקדת יש תפקיד משמעותי בנראות של השיער, כיוון שהקרניים פוגמות במעטפת החיצונית אשר אמורה להגן על כל שערה.

עוד בנושא כללי
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר