בחירת מכשיר כושר ביתי –  הליכון חשמלי או אופני כושר?

כושר ביתי

בשנים האחרונות, לצד העלייה המשמעותית במודעות לאורח חיים בריא ולפעילות גופנית, ניתן לראות מגמה חדשה: יותר ויותר ישראלים בוחרים להעביר את חוויית הכושר לבית על פני רכישת מנוי לחדר כושר. הסיבות לכך הן מגוונות, אך בראש ובראשונה – הנוחות. אימון באמצעות מכשיר כושר ביתי אינו מושפע מהעומס בחדר הכושר, ממזג האוויר השורר בחוץ או מחלות ומגפות. בנוסף, לא מעט אנשים מעדיפים להתאמן בפרטיות שלהם מסיבות שונות – החל מסיבות של משקל עודף ועד לעניינים של צניעות. שני מכשירי הכושר הביתיים המובילים כיום בשוק הם הליכון חשמלי ואופני כושר. 

הליכון כושר לעומת אופני כושר – מה עדיף?

הליכה, ריצה ורכיבה על אופניים נחשבות לפעילויות אירוביות מצוינות, התורמות להגעה למשקל תקין ולשמירה על הבריאות. הבחירה בין הליכון לאופניים צריכה לקחת בחשבון נתונים שונים שלכם כדוגמת גיל ומצב גופני אך גם את המטרה שלכם מהאימון. הליכונים מומלצים לרוב הגדול של האוכלוסייה, כיוון שמדובר בפעולה גופנית בסיסית – הליכה. לעומת זאת, אופני כושר אינם מתאימים בדרך כלל לאנשים מבוגרים, לאנשים עם עודף משקל משמעותי או למי שסובלים מבעיות ברכיים. בהיבט איכות האימון – שני המכשירים מאפשרים קיום תוכניות אימון, אך מבין שני המכשירים, ההליכון נחשב למאתגר יותר בגלל מדרגות השיפור הרבות – גם מבחינת השיפוע וכמובן מבחינת המהירות והמעבר האפשרי מהליכה לריצה. בהיבט התחזוקה והניקיון – אין הבדל משמעותי בין המכשירים, אך כיוון שההליכון נמצא כמעט בגובה רצפה – הוא מצריך תשומת לב רבה יותר לחפצים או מים שעלולים להיכנס לתוכו.

איך נבחר את המכשיר המתאים לנו?

לכל מכשיר כושר, בין אם מדובר באופני כושר או הליכון חשמלי, יש נתונים טכניים שמתאימים לקבוצה מסוימת באוכלוסייה. לדוגמה – הליכונים קומפקטיים עם מסלול הליכה קצר, לא יתאימו לאנשים גבוהים שצעדיהם גדולים, ולחלופין – הליכון ביתי עם כוח סוס קטן – לא בהכרח יתאים למי שמעוניין להתאמן על בסיס יום-יומי בריצות למרחקים ארוכים. לכן, לאחר שבחרתם את המכשיר המועדף עליכם, חשוב לוודא שהוא מתאים למידותיכם ולהיקף הפעילות הרצוי לכם. 

הנתונים העיקריים שחשוב לוודא לפני קנייה

  • כוח סוס – ככל שהמכשיר מצויד בכוח סוס גבוה, כך הוא בנוי לעומסים גדולים ולכן יתאים לאנשים שמתאמנים באופן מקצועי, על בסיס יום-יומי, אימוני ריצה ארוכים וכמובן אימונים לקראת תחרויות של ריצה. 
  • מפסק ביטחון – מפסק ביטחון חיוני למקרה שצריך לעצור את ההליכון באופן מידי, ויתאים במיוחד אם על ההליכון צועדים אנשים מבוגרים. 
  • מידות המסלול – מידות המסלול של ההליכון קשורות לנתונים של משקל וגובה. יש לקחת בחשבון שישנם מכשירים הבנויים לעומס של עד משקל מסוים. אם אתם בעלי משקל של 100 ק"ג ויותר או גבוהים במיוחד – שימו לב למידות המשקל. 
  • צג נתונים – מרבית ההליכונים והאופניים המיוצרים כיום כוללים צג דיגיטלי עם נתונים שונים כדוגמת מעקב אחר מדדים – דופק, קלוריות, מרחק וכדומה, וכן אפשרות לתוכניות אימונים. 
  • מותג – ישנם הליכונים מומלצים כדוגמת הליכונים מבית YORK ו-VO2, שהם המותגים המובילים בעולם ולכן נחשבים לעמידים ובטוחים במיוחד. 
עוד בנושא כללי
אינסטגרם
מהו קידום באינסטגרם

אינסטגרם היא פלטפורמת מדיה חברתית שבה משתמשים יכולים לשתף תוכן ויזואלי באופן חזותי וכך לייצר קמפיינים בתחומים שונים- כל הפרטים על קידום באינסטגרם בכתבה הבאה.

קרא עוד »
אינסטגרם
מהו קידום באינסטגרם

אינסטגרם היא פלטפורמת מדיה חברתית שבה משתמשים יכולים לשתף תוכן ויזואלי באופן חזותי וכך לייצר קמפיינים בתחומים שונים- כל הפרטים על קידום באינסטגרם בכתבה הבאה.

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר