פאנלים מבודדים לבניה קלה ולבניה מודולרית

פאנלים מבודדים

בשנים האחרונות, שומעים יותר ויותר את צמד המילים "פאנל מבודד". אם אתם לא באים מעולם השיפוצים והבנייה, לא בטוח שתדעו על מה מדובר. על כן, עשינו בשבילכם את העבודה ואספנו את המידע הרלוונטי. מוכנים? אנחנו מתחילים!

מה זה פאנל מבודד?

לוח שעשוי משתי שכבות של חומר שהוא גם חזק וגם קל. בדרך כלל, החומר הוא פח או אלומיניום. בין שתי השכבות של החומר בו משתמשים, מניחים חומר מבודד. זה יכול להיות קלקר, צמר סלעים או פוליאוריתן מוקצף. באמצעות שימוש בפאנל מבודד, אפשר לשמור על רמה גבוהה של בידוד אקוסטי וגם על רמה גבוהה של בידוד תרמי. פאנל מבודד יכול להיות דק או עבה. ככל שיהיה יותר עבה, כך גם רמות הבידוד יעלו בהתאם. עכשיו אתם בטח שואלים מהו מחיר לפנל מבודד ובכן נוכל לומר שהמחיר משתנה בהתאם לסוג הפאנל שתבחרו, לסוג חומר הבידוד שיונח בתוכו, רמת הבידוד וכמובן הייעוד שלו.

מהם היתרונות שיש לפאנל מבודד?

יש לו המון יתרונות. להלן רק חלק מהם:

-הוא מספק עמידות גבוהה לרעשים

-הוא מספק עמידות גבוהה לפגעי מזג האוויר

-הוא מקצר את זמני הבנייה

-הוא מאפשר בנייה ירוקה

-הוא ידידותי לסביבה וכאשר משתמשים בו כמעט ואין לכלוך ופסולת

מה אפשר לעשות עם פאנל מבודד?

יש לו המון שימושים. להלן חלק מהם:

-בניית גגות – אפשר לסגור עם פאנל מבודד כל מבנה. אגב, במידה וגג המבנה ישמש לנשיאה של משקלים כבדים, אז כל מה שצריך לעשות הוא להוסיף לו קונסטרוקציה חזקה.

-בניית יחידת דיור – במקום להשתמש בבלוקים, אפשר להשתמש בפאנל מבודד. כך ניתן להוסיף הרחבת בנייה בצורה קלה וגם נוחה. 

-סגירת מרפסת – אפשר להשתמש בפאנל מבודד בתור קיר או גג ולסגור את המרפסת. 

איזה סוגים של פאנלים מבודדים יש?

ובכן, יש שלושה סוגים עיקריים והם:

-פאנל מבודד עם קלקר – קלקר משמש לבידוד איכותי ויעיל. כמו כן, הוא עמיד בפני שריפות. 

-פאנל מבודד עם פוליאוריתן מוקצף – תודות לצפיפות הגבוהה של הפוליאוריתן, יש לו יכולת בידוד תרמי גבוהה. כמו כן, הוא גם אטום מאוד בפני נוזלים, מה שיכול לסייע לבידוד של המבנים כאשר יש גשמים.

-פאנל מבודד עם צמר סלעים – תודות לסיבים המרכיבים אותו, יש לו יכולת גבוהה של בידוד תרמי וגם אקוסטי.

באיזה סוג של פאנל מבודד כדאי לבחור?

על פי ההמלצה של רוב בעלי המקצוע בתחום, מומלץ לבחור בפאנל מבודד עם קלקר. גם הסוגים האחרים של הפאנלים המבודדים שהוזכרו לעיל טובים וכפי שניתן לראות יש להם גם יתרונות. חשוב להתייעץ עם מספר בעלי מקצוע שיש להם ניסיון בתחום ולבדוק מהן ההמלצות ובהתאם לכך לבחור את הסוג שיתאים לעבודה.

עוד בנושא כללי
אינסטגרם
מהו קידום באינסטגרם

אינסטגרם היא פלטפורמת מדיה חברתית שבה משתמשים יכולים לשתף תוכן ויזואלי באופן חזותי וכך לייצר קמפיינים בתחומים שונים- כל הפרטים על קידום באינסטגרם בכתבה הבאה.

קרא עוד »
אינסטגרם
מהו קידום באינסטגרם

אינסטגרם היא פלטפורמת מדיה חברתית שבה משתמשים יכולים לשתף תוכן ויזואלי באופן חזותי וכך לייצר קמפיינים בתחומים שונים- כל הפרטים על קידום באינסטגרם בכתבה הבאה.

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר