מגזין הכתבות של ישראל
חיפוש

חמישה טיפים לחיפוש עבודה דיסקרטי 

חיפוש עבודה

לפעמים זה ברור, אנחנו יודעים את זה עוד לפני שהסכמנו להכיר ולהודות בזה, הגיע הזמן לפרוש ממה שאנחנו עושים ואף למצוא מקום חדש. במקרים אלו, יכול מאוד להיות שאנחנו עדיין מועסקים במקום הנוכחי. ואילו, במקום לצאת ישר לשוק העבודה, אכן קיימת אפשרות להתחיל ולחפש מקומות עבודה גם טרם העזיבה, הפיטורין או ההתרעה על הכוונה בכך. בכתבה זו נסקור קמעא את הנושא ונדבר על חברות השמה, חיפוש עבודה ומדורי דרושים.

על מה חשוב לתת את הדגש?

בשורה התחתונה, אנחנו רוצים לסיים בטוב, מבלי לשרוף גשרים ולשמור על האפשרות לקבל המלצה ממקום העבודה האחרון. על פי כן, חיפוש עבודה דיסקרטי יכול להיות עניין מאוד דיפלומטי וקשוב, על מנת לא לעשות גלים. בפסקאות הבאות נציג טיפים שונים על מנת לחפש עבודה באופן דיסקרטי, לרבות אופן פנייה לחברות השמה, ואיך להתנהל במדורי הדרושים.

 1. האם לעשות משהו לגבי שם החברה הנוכחית?

ראשית כל, בהינתן הגשת קורות חיים, הצורה הדיסקרטית של הגשתם, תהיה תוך טשטוש מקום העבודה הנוכחי. גם אם מדובר על תחום שונה לחלוטין, כמו לדוגמה במסגרת הסבה להייטק. במקום לרשום את שם החברה, יש לרשום את תחום העיסוק הכללי. במקום לרשום GOX HONIGMAN ניתן לרשום חברה בתחום הלבוש והאופנה, לדוגמה. באותה מידה, יש לשנות את שם החברה בפרופיל הלינקדאין, שכן אפשר שהמגייסים יבקרו גם שם. ואם זה ייחשף, כבר לא יהיה מדובר בחיפוש עבודה דיסקרטי באותה המידה.

 1. מה לגבי ממליצים?

שנית, יש להכין ממליצים. ולא, לא המנהלים הנוכחים בחברה הנוכחית – כי אז חיפוש העבודה כבר לא יהיה דיסקרטי. על כן, ניתן להכיל ממליצים ממשרות קודמות, או ממנהלים ישירים שעזבו את מקום העבודה הנוכחי – ובמילים אחרות, מאנשים שניתן לסמוך עליהם לשמור את העניין – כן, דיסקרטי.

 1. מה לגבי "השאלה"?

ניתן להתכונן לשאלת ה-"מדוע ברצונך לעזוב את מקום העבודה הנוכחי" מראש, ולהכין תשובה הולמת וכנה.

 1. האם להגדיר שמדובר בחיפוש דיסקרטי?

יש לציין בכל מקום אפשרי כי מדובר בחיפוש עבודה דיסקרטי. לרבות ב…

 1. בחלק העליון של קורות החיים
 2. במכתב הנלווה
 3. בשיחות אישיות
 4. בעת רישום עם חברת השמה

וכו'. 

5. מתי כן ומתי לא לחפש עבודה?

אין לחפש עבודה בזמן העבודה. אין להוציא מיילים מהכתובת של העבודה. אין לסמן ראיונות עבודה בלוח הזמנים המשרדי. ובאופן כללי – כדאי להפריד בין העבודה הנוכחית לבין חיפוש העבודה. כמו גם, לנהל את תהליכי חיפוש העבודה, כדרך חשבונות פרטיים, לא אלו שהגיעו עם המשרה הנוכחית.

6. איך להתנהל מול אתרי דרושים?

בהתנהלות מול לוחות ואתרי דרושים, יש להגיש קורות חיים באופן ממוקד לחברות גלויות. שכן, במקרים מסוימים ניתן להגיש באופן מאסיבי (להמון חברות בו בזמן), ו/או לחברות ששמן איננו חשוף. זה יכול לחסוך מקורות החיים מלהגיע למחלקת משאבי אנוש של החברה הנוכחית.

7. מה לעשות עם רשתות חברתיות?

באם יש כוונה לחפש עבודה דרך הרשת החברתית, יש לנקוט משני זהירות בעריכת הפרופיל והוספת אנשים. שכן מדובר בתנועות שיכולות להיות די ברורות למי שיודע לשים לבן אליהן. Speaking of which, ישנה המלצה לערוך את הגדרות האבטחה של לינקדאין כדי להסיר את אופציית הפרסומים בעת עדכון פרופיל, כלומר, שלא יפורסמו עדכונים בפרופיל. כמו גם, ישנה המלצה לשלוט על מי יכול לראות את הפעולות העתידיות בפרופיל, ומי יכול לראות את הקשרים / החברים (כמו לדוגמה, מגייסים מחברות אחרות), וכו'. שינוי הגדרות בלינקדאין יכול לקחת כמה זמן.

מה הטייק אוואיס?

לסיכומו של דבר, יש להקפיד על הפעולות הבאות:

 1. להפריד בין עבודות
 2. להימנע מלשרוף גשרים
 3. לחפש עבודה בימים מרוכזים
 4. להדגיש דיסקרטיות באינטרקציות עם מגייסים
עוד בנושא כללי
ציוד לגני ילדים
עיצוב גן ילדים: איך לבחור ציוד שמזמין חקר ולמידה

במאמר זה נתמקד בבחירה ושילוב ציוד חינוכי בגני ילדים, המזמין חקר ולמידה. נדגיש את השפעת הסביבה הפיזית על התפתחות הילדים ונסקור ציוד שתומך בפיתוח מוטורי, קוגניטיבי, וחברתי. המאמר מציע דרכים להטמעת הציוד בשגרה היומית, כדי ליצור סביבת למידה מעשירה ומלאת ידע.

קרא עוד »
עיצוב חדר אמבטיה
עיצוב חדר האמבטיה – איך תיצרו חדר אמבטיה מעוצב ופרקטי

עיצוב חדר אמבטיה: מדריך פרקטי ליצירת חלל מושלם
הכירו את הסודות של עיצוב חדר אמבטיה אידיאלי – מבחירת סגנונות עיצוב, דרך תכנון מרחב, חומרים וגוונים, ועד לאביזרי עיצוב. קבלו טיפים ליצירת חדר אמבטיה יפהפה ופונקציונלי שמשדרג את הבית ואת איכות החיים.

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש