מגזין הכתבות של ישראל
חיפוש

הכוונה מקצועית – נותנים לכם כיוון לחיים

הכוונה מקצועית

הכוונה מקצועית

כל תלמיד שמסיים את כתה י"ב אמור איכשהו להתחיל לחשוב על העתיד שלו. מה הוא חושב לעשות עם עצמו, איך הוא רוצה לראות את עצמו בחיים ובמה הוא היה רוצה לעבוד.

האמת היא שאצל רוב רובם של הילדים והנערים הרעיונות והציפיות לעתיד משתנות מתקופה לתקופה. זאת בהתאם להערצה שיש להם לאנשי מקצוע מתחומים שונים.

אם הם מתלהבים מעבודה של שף מוצלח או מתוכנית שפים טובה שהם צפו בה, הם ירצו להיות שפים. למחרת הם יתלהבו מהעמדה החשובה שיש למורה בכיתה והם יחפשו לתפוס את מקומם על כס ההוראה. זה יכול להיות איש מחשבים שמצא חן בעיניהם שמושך אותם ללמוד את כל הנושא של הנדסאים וזה גם יכול להיות בעל עסק או חנות שנראים מצליחנים ובטוחים בעצמם והם עושים לילד חשק לעבוד בתור איש עסקים.

הבעיה היא שגם כאשר הם כבר מגיעים לגיל בו הם אמורים להחליט מה ללמוד ועל מה באמת ללכת, הם עדיין לא באמת סגורים על עצמם והם לא יודעים מה יהיה הכי נכון והכי מתאים להם בראייה לטווח הרחוק.

בדיוק מסיבה זו שינה אפשרות לקבל הכוונה מקצועית. הכוונה של אנשי מקצוע שמסייעים לנער להתמקד ולכוון לעבר המקצוע שאכן יצליח לעבוד בה ברבות הזמן.

הכוונה מקצועית – נותנים לכם כיוון לחיים

הכותרת נשמעת אולי כמו משפט יומרני מידי. אך כדאי לדעת ולהכיר את המושג הזה של הכוונה מקצועית שנעשית על ידי אנשי מקצוע מהתחום הזה של הכוון תעסוקתי ולימודי. מדובר בהכוונה מקצועית שנעשית על בסיס מבחנים וראיונות כאשר אפשר באמת להיות רגועים ובטוחים יותר לאחר כל אלו. כי כך ההכוונה המקצועית תהיה באמת מקצועית וממוקדת על פי ההתאמה האמיתית לאדם.

איך מבצעים הכוון תעסוקתי?

ההכוון התעסוקתי נועד לאנשים אשר נמצאים בצומת פתוחה בחיים שלהם. אם זה אנשים שעומדים בפני הקריירה הראשונה בחיים שלהם והם רוצים ללכת על משהו שאכן יתאים להם והם ייהנו ממנו ויצליחו הודות לכך לשרוד באותו תחום או מקצוע לאורך ימים ושנים. זה מיועד גם עבור אנשים שרוצים לעשו הסבת מקצוע ולעבור לתחומים שונים ואחרים מכפי שהם עסקו עד כה.

ההכוון התעסוקתי לרוב כולל מספר שלבים.

השלב הראשון – מבחנים

המבחנים הם לא מבחני ידע. הם כוללים בדיקת הכישורים של התלמיד, מאפייני האישיות שלו והנטייה המקצועית שלו לצד הציפיה התעסוקתית. כך בונים למעשה את הפרופיל של התלמיד.

השלב השני – מפגש עם אנשי מקצוע

לרוב יישב המועמד עם פסיכולוג או עם מאבחן על מנת שזה יעניק לו את ההמלצות שלו לגבי ההתאמה לתפקידים השונים. בעזרת המאבחן יוכל המועמד להתמקד לאופצית הספציפיות המתאימות לו.

השלב השלישי – דוח המלצות

לסיכום יקבל המועמד דוח עם המלצות לגבי ההמשך כאשר זה יכול לסייע לו מאוד בקבלת החלטות.

עוד בנושא לימודים בישראל
animation
לימודי אנימציה

אנימציה היא תחום שובה לב המתפתח במהירות. עם הביקוש הגובר לאנימציה איכותית בתעשיות שונות, מכללות לאנימציה הפכו לבחירה פופולרית עבור אנשים המעוניינים לבנות קריירה בתחום

קרא עוד »
יועץ מס או מנהל חשבונות?

במידה ואתם מתלבטים האם להירשם לקורס ייעוץ מס או לקורס הנהלת חשבונות, הכתבה שלנו היא בדיוק בשבילכם. הכתבה בשיתוף עם אתר מכללת השכל המציעה מגוון

קרא עוד »
סמינריון
מהו סמינריון?

בחלק מהתארים, יש דרישה מהסטודנטים להגיש עבודת סמינריון. זוהי עבודה שמוגשת לקראת סיום התואר. מדובר על עבודה משמעותית וגדולה. אורך עבודת הסמינריון משתנה ממקצוע למקצוע.

קרא עוד »
כתיבה אקדמיית
טיפים לכתיבת עבודה אקדמית

כל סטודנט במהלך לימודיו, יידרש להגיש עבודה אקדמית. מדובר על אחת המטלות הפופולאריות ביותר במוסדות להשכלה גבוהה כמו אוניברסיטאות ומכללות. המטרה היא להעביר מידע על

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש