מגזין הכתבות של ישראל
Search

יועץ מס או מנהל חשבונות?

יועץ מס או מנהל חשבונות

במידה ואתם מתלבטים האם להירשם לקורס ייעוץ מס או לקורס הנהלת חשבונות, הכתבה שלנו היא בדיוק בשבילכם.

הכתבה בשיתוף עם אתר מכללת השכל המציעה מגוון גדול של מסלולי לימודים להכשרה מקצועית, לימודי תעודה, קורסי העשרה ועוד.

כמה מילים על קורס ייעוץ מס

מדובר על קורס רב גוני. מי שמסיים את הקורס, יוכל להשתלב במגוון גדול של תחומי תעסוקה.  הקורס יתאים לכל מי שמעוניין להרחיב את הידיעות שלו בנושא מיסים ודיני מיסים.
על מנת שתוכלו להפוך ליועצי מס, תצטרכו להיות בעלי תעודת הנהלת חשבונות מסוג 2 וכמו כן לעבור בהצלחה קורס ייעוץ מס וגם לעבור בחינות הסמכה. יש גם לעשות התמחות של שנה במשרד רואי חשבון או יועצי מס.

כמה מילים על קורס הנהלת חשבונות

הקורס כולל תכנים תיאורטיים ועיוניים. נושאי התכנים הם הצגת דוחות כספיים, שחזור חשבונות, מיזוג עסקים, מאזן בוחן, משכורות ושכר עבודה, דיני חוזים, שיטות חישוב ורישום פחת, תוכניות חסכון ועוד.

טיפים שיעזרו לכם לבחור את הקורס המתאים

אם אתם מתלבטים, קראו את הטיפים שלנו:

-אורך הקורס – כאשר מדובר על ייעוץ מס, מדובר על לימודים שנמשכים כ-12 חודשים.
הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע בשעות הערב. מנגד, קורס הנהלת חשבונות נמשך 3 חודשים (אם מדובר על קורס מרוכז) או 10 חודשים (אם מדובר על קורס שמתקיים פעם בשבוע).

-דרישות קבלה – במידה ואתם מעוניינים להירשם לקורס הנהלת חשבונות, אין דרישה לתעודת בגרות. מנגד, לקורס ייעוץ מס, תצטרכו להציג תעודת מנהל חשבונות סוג 2, תעודת יושר ותעודת בגרות.

-תעודה ומבחנים – כאשר מדובר על הנהלת חשבונות מסוג 1 ו-2, לאחר שהושלמה תקופת ניסיון בעבודה, אפשר להמשיך ללמוד סוג 3 ולעשות בחינה. תעודה תינתן מטעם משרד העבודה. כאשר מדובר על קורס ייעוץ מס, יש מבחן בשיתוף רשות המיסים.

-התמחות – לא נדרשת תקופת התמחות לאחר קורס הנהלת חשבונות. לעומת זאת, לאחר שסיימתם לימודי ייעוץ מס, תדרשו לתקופת התמחות של שנה.

-ייצוג בפני רשויות המס – מי שסיים לימודי הנהלת חשבונות, לא יכול לייצג אף אדם ברשויות המס. לעומת זאת, יועץ מס יכול לייצג עצמאיים במס הכנסה וגם במשרדי מע"מ. אגב, לייצוג בביטוח הלאומי, הוא יידרש לעבור בחינה.

-דוחות כספיים ודוחות שנתיים – יועץ מס רשאי לחתום על דוחות של עצמאיים, עמותות קטנות וגם חברות עם מחזור מכירות של עד 500 אלף שקלים בשנה. מנגד, מנהל חשבונות לא רשאי בכלל לחתום על דוחות מס.

כמה מילים לסיכום…

כעת שיש לכם את כל המידע הרלוונטי לגבי קורס הנהלת חשבונות וקורס ייעוץ מס, תוכלו להחליט לאיזה קורס להירשם. לאחר מכן, בררו לגבי מוסדות אקדמיים המעבירים את הקורס שבחרתם.
קראו על המוסד האקדמי המלצות ובררו מיהם המרצים המעבירים את הקורס. שיהיה בהצלחה!

עוד בנושא לימודים בישראל
animation
לימודי אנימציה

אנימציה היא תחום שובה לב המתפתח במהירות. עם הביקוש הגובר לאנימציה איכותית בתעשיות שונות, מכללות לאנימציה הפכו לבחירה פופולרית עבור אנשים המעוניינים לבנות קריירה בתחום

קרא עוד »
סמינריון
מהו סמינריון?

בחלק מהתארים, יש דרישה מהסטודנטים להגיש עבודת סמינריון. זוהי עבודה שמוגשת לקראת סיום התואר. מדובר על עבודה משמעותית וגדולה. אורך עבודת הסמינריון משתנה ממקצוע למקצוע.

קרא עוד »
כתיבה אקדמיית
טיפים לכתיבת עבודה אקדמית

כל סטודנט במהלך לימודיו, יידרש להגיש עבודה אקדמית. מדובר על אחת המטלות הפופולאריות ביותר במוסדות להשכלה גבוהה כמו אוניברסיטאות ומכללות. המטרה היא להעביר מידע על

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
Search