מגזין הכתבות של ישראל
חיפוש

למה כדאי לעודד ילדים לקרוא ספרים לילדים?

למה כדאי לעודד ילדים לקרוא ספרים לילדים?

גיל הילדות הוא גיל מופלא בו הילדים שלנו מגלים את העולם והאישיות שלהם מתעצבת. אם אנחנו רוצים לאפשר לילדים שלנו לגלות דברים מופלאים על העולם ולהיחשף לעולמות אחרים תוך כדי פיתוח הדמיון והרגישות האישית שלהם כדאי לנו לעודד אותם לקרוא ספרי ילדים. למעשה עד המאה ה-20 לא הייתה באמת סוגה ספרותית נפרדת או מיוחדת לילדים וילדים קראו את אותם הספרים שקראו מבוגרים. במאה ה-19 וביתר שאת במאה ה-20 עם המהפכה התעשייתית ילדים עברו מחינוך בבית לחינוך בבתי ספר ואז התחילו גם לכתוב יותר ספרי ילדים.

איזה ספרי ילדים הם ספרים מומלצים?

יש הרבה מאוד ספרי ילדים מומלצים לפי הגיל המסוים של הילד ותחומי העניין שלו או שלה. אחד מספרי הילדים הכי מומלצים הוא "עמק החיות המוזרות" או כפי שהוא ידוע המומינים, שמהווה דוגמא ומופת לסוג של איור ספרי ילדים יצירתי ומוקפד. ספרי ילדים מומלצים נוספים הם פיטר פן, פו הדב, כל הספרים של ד"ר סוס וגם הספרים של הסופרת הישראלית דבורה עמר. יש עוד הרבה מאוד סופרים טובים כולל סופרים למבוגרים שכותבים גם לילדים. אנחנו יכולים לתת לילדים שלנו לקרוא גם ספרים שאנחנו קראנו ואהבנו לקרוא שהיינו ילדים.

מה קריאה של ספרים נותנת לילדים?

קריאה של ספרים נותנת הרבה מאוד לילדים. כאשר ילד קורא ספר הוא לומד להעסיק את עצמו. הוא מפתח את היכולות המילוליות שלו ואת יכולות הקריאה שלו. קריאת ספרים יכולה לאפשר לילדים לפתח את הדמיון שלהם ואת היכולת שלהם להתמודד עם שאלות שאין להם תשובות. קריאה של ספרים יכולה גם ללמד ילדים אודות עולם הרגש וללמד אותם טוב יותר איך להתמודד עם מצבים חברתיים שונים.

איך קריאה של ספרים מקדמת את הילדים מבחינה רגשית?

קריאה של ספרים מקדמת את הילדים מבחינה רגשית. כאשר יש ילד שיש לו קשיים חברתיים הוא יכול ללמוד דרך קריאה של ספר על ילד שסובל מבעיות חברתיות איך הוא יכול להתמודד עם כך בחיים שלו. אותו הילד יכול ללמוד דרך הקריאה איך הוא יכול למצוא נחמה ולהזדהות עם אנשים אחרים שנמצאים באותו המצב כמוהו.

בסופו של דבר, חשוב מאוד לעודד ילדים לקרוא ספרים ולאו דווקא מבחינת הידע האישי או ההשכלה שזה ייתן להם. אם אנחנו רוצים שהילדים שלנו יפתחו את היכולות הרגשיות שלהם ואת האינטליגנציה הרגשית שלהם אנחנו חייבים לעודד אותם לקרוא ספרים. זה לא ממש משנה איזה ספרים הילדים שלנו יקראו ואם הם יהיו ספרים קשים מבחינת השפה או ספרים קלים מבחינת הרמה השפתית שלהם. כל עוד הילדים שלנו יבחרו לקרוא הם יגלו לבד איזה תחומי עניין מסקרנים אותם ועל מה הם רוצים ללמוד ולדעת יותר.

עוד בנושא כללי לימודים בישראל
ציוד לגני ילדים
עיצוב גן ילדים: איך לבחור ציוד שמזמין חקר ולמידה

במאמר זה נתמקד בבחירה ושילוב ציוד חינוכי בגני ילדים, המזמין חקר ולמידה. נדגיש את השפעת הסביבה הפיזית על התפתחות הילדים ונסקור ציוד שתומך בפיתוח מוטורי, קוגניטיבי, וחברתי. המאמר מציע דרכים להטמעת הציוד בשגרה היומית, כדי ליצור סביבת למידה מעשירה ומלאת ידע.

קרא עוד »
עיצוב חדר אמבטיה
עיצוב חדר האמבטיה – איך תיצרו חדר אמבטיה מעוצב ופרקטי

עיצוב חדר אמבטיה: מדריך פרקטי ליצירת חלל מושלם
הכירו את הסודות של עיצוב חדר אמבטיה אידיאלי – מבחירת סגנונות עיצוב, דרך תכנון מרחב, חומרים וגוונים, ועד לאביזרי עיצוב. קבלו טיפים ליצירת חדר אמבטיה יפהפה ופונקציונלי שמשדרג את הבית ואת איכות החיים.

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש