מגזין הכתבות של ישראל
חיפוש

היתרונות של טעינת רכב חשמלי בבית: המספרים שצריך להכיר

טעינת רכב חשמלי

טרנד הרכב החשמלי לא פוסח על ישראל, וניתן לראות עוד ועוד רכבים חשמליים נוסעים בכבישים. הרבה בעלי רכבים שעדיין לא השתדרגו לחשמלי שואלים את עצמם כמה עולה להטעין רכב חשמלי, כדי שיוכלו להעריך עד כמה משתלם להם להתקדם לחשמלי. 

לפני שניכנס למספרים המדויקים ולכל הפרטים היבשים, צריך להגיד את זה בקול ברור: עלות השימוש ברכב חשמלי זולה הרבה יותר מאשר רכב עם מנוע בעירה פנימית (בנזין או סולר).

כל רגע שאתם עדיין לא נוהגים ברכב חשמלי, אלא ממשיכים ברכבים הישנים – אתם מפסידים המון כסף!

כמה עולה להטעין רכב חשמלי?

התשובה לשאלה כמה עולה להטעין רכב חשמלי משתנה בהתאם לסוג הרכב, גודל הסוללות ועוצמת ועמדת הטעינה. 

יחד עם זאת, אפשר לומר שבאופן כללי, טעינת רכב חשמלי בעמדת טעינה ביתית תעלה לא יותר מ-10 אגורות לקילומטר עבור רכב קטן. 

במקרים של רכבים גדולים ומסחריים, המחיר צפוי להגיע ל-15 אגורות לקילומטר נסיעה. 

אם ניקח את המספרים האלה ונשווה אותם לעלויות של נסיעה במכונית עם מנוע בעירה פנימית, אפשר להבין שרכב חשמלי זול הרבה יותר מאשר רכב עם מנוע בעירה פנימית. 

למעשה, כאשר מדובר על רכב קטן, הרי שעלות קילומטר נסיעה לרכב עם מנוע בעירה פנימית יגיע לכחצי שקל. עבור רכבים גדולים, המחיר כבר יזנק ל-60 אגורות לקילומטר נסיעה.

בשורה התחתונה, אם שאלת את עצמך כמה עולה להטעין רכב חשמלי בבית לעומת תדלוק של רכב דומה, הרי שעלויות הנסיעה של רכב חשמלי הן כחמישית מעלויות הנסיעה של רכב רגיל. 

אם נניח שאתם נוסעים כ-30 אלף קילומטר בשנה, שזה פחות או יותר ממוצע הנסיעה כאן בישראל, הרי שעלויות הנסיעה ברכב בנזין יעלו לכם כ-15 אלף ש"ח. ברכב חשמלי, תוציאו רק 3,000 ש"ח. שווה, לא?

מה לגבי עמדות טעינה ציבוריות?

רבים שואלים את עצמם כמה עולה להטעין רכב חשמלי בבית, לעומת טעינה בעמדות ציבוריות. מבחינת המחיר, טעינה בעמדה ציבורית תעלה פי 1.5 מאשר טעינה בעמדת טעינה ביתית. 

יחד עם זאת, לעמדות טעינה ביתיות יש מספר יתרונות ברורים לעומת טעינה בעמדות טעינה ציבוריות. 

למעשה, עמדת טעינה ביתית מאפשר להטעין את הרכב החשמלי בזמן השינה, כשהרכב נמצא בחניה. מדובר בחיסכון זמן משמעותי לעומת טעינה בעמדות ציבוריות.

לפעמים עמדות הטעינה הציבוריות עלולות להיות תפוסות, וזמן ההמתנה עשוי להיות ארוך מאוד. 

כמו כן, עמדת טעינה ביתית מעניקה לנהגים שקט נפשי בזכות הידיעה שבכל בוקר הם קמים עם סוללה טעונה במלואה. 

לסיכום, טרנד הרכבים החשמליים לא פוסח על ישראל, ואף אחד לא רוצה להישאר מאחור. אם עד עכשיו חששת לשדרג את הרכב החשמלי כי לא ידעת כמה עולה להטעין רכב חשמלי – אתה יכול להסיר את הדאגה הזאת מלבך. 

נהיגה ברכב חשמלי תחסוך לך המון כסף לאורך הזמן, ותעניק לך חוויית נהיגה חדשה, נעימה וחלקה שלא הכרת. 

עוד בנושא טכנולוגיה
אינסטגרם
מהו קידום באינסטגרם

אינסטגרם היא פלטפורמת מדיה חברתית שבה משתמשים יכולים לשתף תוכן ויזואלי באופן חזותי וכך לייצר קמפיינים בתחומים שונים- כל הפרטים על קידום באינסטגרם בכתבה הבאה.

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש