מגזין הכתבות של ישראל
חיפוש

איך לבחור ולהשקיע במטבעות קריפטו

קריפטו

מהו מטבע קריפטו?

מטבע קריפטוגרפי הוא סוג של מטבע דיגיטלי שאינו מסתמך על רשות מרכזית כדי לאמת עסקאות או ליצור יחידות חדשות. במקום זאת, הרשת מסתמכת על הצפנה כדי למנוע זיופים.

טכנולוגיית הבלוקצ'יין תומכת במטבעות קריפטו. בלוקצ'יין מורכב מבלוקים בודדים של נתונים שיכולים להכיל מידע על כל דבר, כגון עסקאות שבוצעו במטבע קריפטוגרפי מסוים. כל בלוק נתונים מתייחס לבלוק הקודם ויוצר שרשרת של בלוקים. ההפניה משתמשת בקריפטוגרפיה כדי להבטיח שהשרשרת תישאר בלתי משתנה כך שהאקרים לא יוכלו לשנות נתונים.

ישנם אלפי מטבעות קריפטו שקיימים כרגע. בעיקר בגלל הקלות של יצירת מטבע חדש באמצעות חוזים חכמים. מטבעות חדשים יכולים פשוט להיבנות על בלוקצ'יין קיים שכבר יש לו רשת מבוססת היטב של מחשבים המאמתים בלוקים.

איך לבחור מטבע קריפטו להשקעה

לפני שאתה הולך להשקיע ולקנות מטבעות קריפטו או אסימונים רק בגלל שמישהו אומר שזה השקעה טובה, ישתלם לך לעשות מחקר קודם לכן.

קודם כל, חשוב להבין כי בחירת מטבע קריפטו טוב היא לא כמו לבחור מניה טובה. מניה מייצגת בעלות בחברה שמייצרת רווחים לבעלי המניות שלה, או לפחות יש לה פוטנציאל לעשות זאת. בעלות על מטבע קריפטוגרפי מייצגת בעלות בנכס דיגיטלי בעל ערך מהותי אפסי.

מה שדוחף את מטבע הקריפטו לעלייה או ירידה במחיר הוא היצע וביקוש פשוטים. אם יש ביקוש מוגבר ועלייה מוגבלת בהיצע, המחיר עולה. אם ההיצע הופך להיות מוגבל, המחיר עולה, ולהיפך. לכן, בעת הערכת מטבע קריפטוגרפי, השאלות החשובות ביותר שיש לענות עליהן הן כיצד ההיצע גדל, ומה יגדיל את הביקוש למטבע.

ניתן לענות על שאלות אלה על ידי קריאת הסקירה הטכנית שצוות מטבעות הקריפטו מפרסם כדי למשוך עניין בפרויקט שלהם. תסתכל על מפת הדרכים של פרויקט ותראה אם דבר אשר יכול להצית עלייה בביקוש. לחקור את הצוות מאחורי פרויקט ולראות אם יש להם את הכישורים לבצע את החזון שלהם. נסו למצוא קהילה של אנשים שכבר משקיעים במטבע הקריפטוגרפי ולאמוד את הסנטימנט שלהם.

חשוב גם לבדוק כמה כסף כבר זרם למטבע הקריפטו. אם שווי השוק גבוה, ייתכן שלא נישאר בו הרבה פוטנציאל צמיחה. מחיר גבוה ירסן את הביקוש ויגדיל את ההיצע כאשר משקיעים מוקדמים יחפשו לקחת כסף מהפרויקט.

כיצד להשקיע במטבעות קריפטו

ברגע שמצאתם מטבע קריפטו שאתם חושבים שהוא השקעה טובה, הגיע הזמן להתחיל לקנות.

השלב הראשון הוא לפתוח חשבון בבורסת מטבעות קריפטוגרפיים. רוב הברוקרם אינם תומכים במסחר במטבעות קריפטו. קוינבייס (נאסד"ק:COIN) היא אחת הבורסות הפופולריות והידידותיות למתחילים בארה"ב. אפשרויות אחרות כוללות בינאנס, וברוקרים חדשים יותר כגון רובין הוד (נאסד"ק:HOOD) ו- SoFi (נאסד"ק:SOFI) תומכים בקריפטו. רק ודא שהבורסה שבה ברצונך להשתמש תומכת גם במטבע הקריפטו שברצונך לקנות.

לאחר שתכניס כסף לחשבון המסחר שלך, תוכל לבצע הזמנה לרכישת המטבע הקריפטו שלך. הזמנות בבורסה פועלות באותו אופן כמו הזמנות בשוק המניות. הבורסה תתאים להזמנת הקנייה שלך עם מישהו שמבצע הזמנת מכירה באותו מחיר ומבצע את העסקה.

לאחר השלמת פוזיציית המסחר שלך, הבורסה תחזיק את מטבע הקריפטו שלך בארנק משמורת (ארנק חם).

קניית מטבע קריפטוגרפי היא החלק הקל. כמשקיע קריפטו, אתה צריך להיות מוכן לתנודתיות. קריפטו, באופן כללי, הוא תנודתי יותר מאשר מחלקות נכסים מסורתיות כגון מניות. תנודות מחירים של 10% או יותר בתוך שעות ספורות הן נפוצות מאוד.

בנוסף, עליך לבדוק כמה מהתיק שלך אתה רוצה להקצות בסופו של דבר להשקעה במטבעות קריפטו ספציפיות ובמניות ונכסים באופן כללי.

עוד בנושא חדשנות טכנולוגיה
אינסטגרם
מהו קידום באינסטגרם

אינסטגרם היא פלטפורמת מדיה חברתית שבה משתמשים יכולים לשתף תוכן ויזואלי באופן חזותי וכך לייצר קמפיינים בתחומים שונים- כל הפרטים על קידום באינסטגרם בכתבה הבאה.

קרא עוד »
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש