מגזין הכתבות של ישראל
חיפוש

שולחן שוק – ככה מגישים אוכל באירועים

שולחן שוק

אין אירוע בלי אוכל, שולחן שוק זה הפתרון המושלם. אם אנחנו לא מגישים אוכל באירוע הוא מאבד את כל הטעם שלו.  אז אם בעבר חשבנו שהאוכל חייב להיות מוגש בצורה פרטנית לכל סועד בנפרד, הרי שהיום הסיפור שונה. היום אנחנו מכירים את מגשי האירוח המרכזיים, את הברים ולאחרונה גם את שולחנות שוק.

כל אלו למעשה מעניקים לנו את האפשרות להגיש בבת אחת את כל הכיבוד לאירוע בלי הצורך בשירותי מלצור יקרים והגשה אישית לכל אורח.

הדרך הכי טובה להגיש אוכל באירועים – שולחן שוק

שולחנות שוק לאירועים כבר כבשו מזמן את כל אפשרויות ההגשה האחרות שהיו קיימות. כיום אנחנו עדים לכך כי באירועים רבים בוחרים ללכת דווקא על שולחן שוק בגלל שהוא מצליח לספק את כולם. האורחים כולם נהנים משולחנות השוק, הם מקבלים את המענה המצופה ולמעשה אפשר לומר שכל אחד ימצא את המנה הרצויה ואת האוכל שהוא אוהב. כל זה הודות לשפע העצום, לצבעוניות ולאפשרות להרכיב מנות מסוגים שונים מכל מה שיונח על שולחן השוק.

שולחן שוק – למה הוא נקרא כך?

שוק זה מושג שמזכיר בלגן. השוק הוא מקום הומה ומבולגן ולא לחינם אנחנו מקשרים את המילה באופן אסוציאטיבי עם בלגן. עם זאת, שולחן השוק למרות שמו הוא דווקא מאוד מסודר, מאוד מאורגן והוא מעוצב באופן אסתטי ונעים לעין. השם שלו נובע בגלל העובדה כי מדובר בשולחן עם שפע רב וצבעוניות רבה שמזכיר את השוק ואת התרבות שלו.

מה מגישים בשולחן שוק באירועים?

אז איזה סוג של אוכל מקובל להגיש בשולחנות השוק באירועים?

למעשה אין הגבלה על התפריט הרצוי וכל סוג של אוכל יוכל להתקבל בברכה על שולחנות אלו. יש מי שיבחר להגיש מנות בשר עם מגוון אפשרויות כאשר עם זה אפשר כמובן להגיש תוספות שונות, סלטים חיים, לחמים מיוחדים וכמובן גם קינוחים.

יש מי שירצה את השולחן החלבי דווקא. זהו גם כן שולחן שיכול להיות גדול ועשיר ויכיל מנות רבות מכל הסוגים. מנות פתיחה, מנות עיקריות, לחמים, סלטים וכמובן קינוחים.

אפשר גם ללכת על הכיוון הצמחוני ולהגיש בעיקר מאכלים על בסיס פירות, ירקות ומאפים. בקיצור הבנתם, הכול אפשרי והכול יכול להיות מוצלח מאוד.

עיצוב נכון של שולחן שוק יעשה את האירוע

אז בעצם אפשר להניח כל דבר על שולחנות השוק. אך חשוב לדעת שהסוד הוא בעיצוב של השולחן ובמראה שהוא יקבל בסופו של דבר.

יש לשים דגש על תכנון מוקפד מראש איך, היכן וכיצד יונחו כל המאכלים על שולחן השוק, מה הצבע שישלוט בעיצוב של השולחן, באלו כלים ייעשה שימוש וכן הלאה. העיצוב המוקפד הוא זה שיקבע בסופו של דבר גם את המראה שלך השולחן ובעקבות זה גם את ההתלהבות של כל האורחים מהאירוע.

עוד בנושא צרכנות
עוד בנושא אוכל אירועים ספקים לאירועים
מחפשים כתבה?
נא להקליד בשורת חיפוש את הכתבה שאתם מחפשים, או שתוכלו לדפדף באתר
חיפוש